مد و استایل بانوان

کاربرد الیاف های مختلف در تولیدی پوشاک ها

کاربرد الیاف های مختلف در تولیدی پوشاک ها – پوشاک آرامیس

الیاف نساجی بسته به خصوصیات و ویژگی های خاص کاربرد های متفاوتی دارند. این ها به طور گسترده ای به الیاف طبیعی و ساخته شده توسط انسان افزایش یافته است. مشارکت پلی استر با مقاومت بالا، نایلون، آرامید و دینام باعث تقویت مشاغل با سود بیشتر در منسوجات فنی و کامپوزیت می شود. فیبر استپل، یک فیبر کوتاه است. این پایه را برای نخ تشکیل می دهد. این ها معمولا به عنوان پلی استر، منگنه ویسکوز و نایلون تشکیل می شوند.

الیاف فیلامنت یک الیاف مقاوم به طول نامحدود است.

ویژگی الیاف اکریلیک که در تولیدی پوشاک ها استفاده می شود: این ها نرم و گرم هستند، فرم نگهدارنده، مقاوم، می توانند به سرعت خشک شوند و در مقابل نور خورشید، روغن و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند. این الیاف در پوشاک نوزادان، لباس های بافتنی، پارچه های پشم گوسفند و شمع، جلیقه، فرش، پتو …. استفاده می شوند.

استات که در تولیدی پوشاک ها از آن استفاده می شود: این ها از زیبایی و ظاهری مجلل برخوردار هستند. هم چنین این که در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود هستند که به همین دلیل در تولیدی پوشاک ها مورد استقبال فراوانی قرار می گیرند. استات، دارای قابلیت و نرمی خوبی هستند و به نسبت سریعتر خشک می شوند و در برابر کپک مقاوم هستند.  از این موارد در بلوز، شلوار، لباس ورزشی و الیاف مخصوص بالش استفاده می شود.

Bicomponet: این نوع از الیاف ها فوق العاده ریز هستند، دارای مقطع منحصر به فرد و توانایی عملکردی پلیمرهای خاص را با روشی مقرون به صرفه ارائه می دهند. این نوع از الیاف ها در توزیع یکنواخت چسب ها، لمینت  و محصولات سازگار با محیط و بازیافت قابل استفاده هستند.

لیوسل مورد استفاده در تولیدی پوشاک ها: نرم، قوی و جاذب با رنگ پذیری خوبی هستند. این ها در لباس شلوارک  وکت ها مورد استفاده قرار می گیرند.  این ها از پلی اتیلن با وزن مولکولی فوق العاده بالا ساخته شده و حداکثر مقاومت با حداقل وزن دارند.

الیاف طیف: می توانند با بهبود مقاومت پارگی و مقاومت در برابر سایش، پارچه را تقویت کنند. از این الیاف در طناب، خط ماهیگیری، پارچه و دستکش های محافظ استفاده می شود.

ملامین: این ها از رسانایی حرارتی پایینی برخوردارند، در برابر شعله مقاوم هستند، از مقاومت در برابر حرارت زیاد برخوردارند و با استفاده از تجهیزات نساجی استاندارد قابل پردازش هستند. این الیاف در پارچه های مسدود کننده آتش، لباس های محافظ، عایق آستر حرارتی، دستکش های مقاوم در برابر حرارت و اسپلش فلز مذاب استفاده می شوند.

نایلون: این ها فوق العاده قوی، انعطاف پذیر، درخشنده، آسان برای شستشو، مقاوم در برابر سایش هستند اما رطوبت کمی دارند. از این الیاف در بلوز، بارانی، رو تختی، پرده استفاده می شود.